28 Νοέμβριος 2013

6ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Ο Οργανισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και Επιστήμης (WROHELLAS) με την υποστήριξη της «Διερευνητικής Μάθησης Α.Ε.», της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ.), της Ελληνικής Εταιρείας Επιστημόνων και Επαγγελματιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (Ε.Π.Υ.), της Πανελλήνιας Ένωσης Καθηγητών Πληροφορικής (ΠΕΚΑΠ), της I.E.E.E. Greek section (student branch), του RoboticsClub (Τμήματος Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών Πανεπιστημίου Πατρών) και του W.R.O (WorldRoboticsOlympiad) διοργανώνει τον 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής.

Ο Διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης και η συμμετοχή σε αυτόν είναι προαιρετική.

Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος στο διαγωνισμό μπορούν να αναζητήσουν πληροφορίες στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.wrohellas.gr .

Δείτε τη σχετική ανακοίνωση.