Ημερίδες Ενημέρωσης μαθητών/τριών από το ΚΕ.ΣΥ.Π. Ρόδου

Το ΚΕ.ΣΥ.Π. Ρόδου, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Αιγαίου και το «Ίδρυμα Υποτροφιών Ρόδου Σταματίου» διοργανώνουν τρεις Ημερίδες Επαγγελματικού Προσανατολισμού με τίτλο: «Ενημερώνομαι για τις Πανελλήνιες εξετάσεις» που απευθύνονται σε μαθητές/τριες της Γ’ Τάξης του Λυκείου των ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. ως εξής:

Ημερομηνία

Σχολικές Μονάδες Χώρος εκδήλωσης

06 Φεβρουαρίου 2014

12.00μ.μ.-14.00μ.μ.
ΓΕ.Λ.Ιαλυσού, Κρεμαστής, Σορωνής και Έμπωνα,   ΕΠΑ.Λ. Παραδεισίου Πνευματικό Κέντρο Κρεμαστής

07 Φεβρουαρίου 2014

12.00μ.μ.-14.00μ.μ.
ΓΕ.Λ. Αφάντου & Αρχαγγέλου, ΕΠΑ.Λ. Αρχαγγέλου και Γενναδίου  Αμφιθέατρο του ΓΕ.Λ. Αφάντου

08 Φεβρουαρίου 2014

19.00μ.μ.-21.00μ.μ.
ΓΕ.Λ.( 1ο ,2ο, 3ο ,4ο ), ΕΠΑ.Λ. (1Ο, 2Ο), Ιδιωτικά ΓΕ.Λ., Εσπερινό ΓΕ.Λ Ρόδου Πανεπιστήμιο Αιγαίου- Αίθουσα «Κλεόβουλος»

Κύριος ομιλητής των Ημερίδων θα είναι ο Σύμβουλος Επαγγελματικού Προσανατολισμού κ. Ταουσάνης Χρήστος και η ενημέρωση των μαθητών/τριών θα αφορά τον τρόπο εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπ/ση, τις Σχολές του Μηχανογραφικού Δελτίου και τις προοπτικές διαφόρων επαγγελμάτων.

Διαβάστε το Σχετικό έγγραφο .