24ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου 2014

Η Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ) σε συνεργασία με το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών, Τεχνολογίας και Περιβάλλοντος του ΠΤΔΕ του Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει:

• τον 24ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Λυκείου. Ο διαγωνισμός αφορά στους μαθητές όλων των τάξεων των Γενικών Λυκείων της χώρας και
  • τον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου. Ο διαγωνισμός αφορά στους μαθητές όλων των τάξεων των Γυμνασίων της χώρας.

Ο Πανελλήνιος μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου 2014 και για τις τρεις τάξεις καθώς και ο Πανελλήνιος μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Γυμνασίου 2014 και για τις τρεις τάξεις θα διενεργηθούν στις 29 Μαρτίου 2014, ημέρα Σάββατο και ώρα 9:30.

Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές θα υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στο σχολείο τους, μέχρι την Παρασκευή 14 Μαρτίου 2014.

Κάντε ΚΛΙΚ εδώ για να διαβάσετε το σχετικό έγγραφο .