4ος Πανελλαδικός Μαθητικός Διαγωνισμός Φιλοσοφικού Δοκιμίου

Το Τμήμα Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Πατρών σε συνεργασία με την Ελληνική Φιλοσοφική Εταιρεία (ΕΦΕ) και το Κέντρο Ελληνικών Σπουδών (Ελλάδος) του Πανεπιστημίου Χάρβαρντ (ΚΕΣ) και με την υποστήριξη της Πανελλήνιας Ένωσης Φιλολόγων (Π.Ε.Φ.) διοργανώνει τον 4ο Πανελλαδικό Μαθητικό Διαγωνισμό Φιλοσοφικού Δοκιμίου υπό το γενικό Θέμα: «Φιλοσοφία και Τέχνη».
Ο Διαγωνισμός, που Θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις. απευθύνεται σε μαθητές τς Β΄ τάξης Λυκείου (δεν αποκλείονται ενδιαφερόμενοι μαθητές άλλων τάξεων του Λυκείου και η
συμμετοχή σε αυτόν είναι προαιρετική.

Οι μαθητές. του επιθυμούν να συμμετάσχουν στον διαγωνισμό, μπορούν μέσω του σχολείου τους, να δηλώσουν τη συμμετοχή τους έως τις 14 Ιανουαρίου 2015 στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που ανήκουν.

Κάντε ΚΛΙΚ εδώ για να διαβάσετε το έγγραφο με  λεπτομέρειες για το διαγωνισμό.