Διακρίσεις μαθητών/μαθητριών του σχολείου μας σε Πανελλήνιους Μαθητικούς Διαγωνισμούς Μαθηματικών.

Α. Διάκριση μαθητών/μαθητριών του 1ου ΓΕΛ Ρόδου στον 79ο  Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό “Ο Θαλής” της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.

Οι παρακάτω μαθητές/μαθήτριες του σχολείου μας διακρίθηκαν στον 79ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό “Ο Θαλής” που διοργανώθηκε από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία :

• Αρμπουνιώτη Αιμιλιανή (Α΄ Λυκείου)
  • Εγγλέζου Καρολίνα (Α΄ Λυκείου)
  • Μπράτιτσης Νικόλαος (Α΄ Λυκείου)
  • Φραντζή Γεωργία (Α΄ Λυκείου)
  • Αναστασάς Παναγιώτης (Γ΄ Λυκείου)
  • Μιχάλαρος Δημήτριος (Γ΄ Λυκείου)

Β. Διάκριση μαθητών/μαθητριών του 1ου ΓΕΛ Ρόδου στον 79ο  Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό “Ο Ευκλείδης” της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.

Οι παρακάτω μαθητές/μαθήτριες του σχολείου μας διακρίθηκαν στον 79ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό “Ο Ευκλείδης” που διοργανώθηκε από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία και προκρίθηκαν στην 36η Μαθηματική Ολυμπιάδα ” Ο Αρχιμήδης”, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 23/2/2019 :

• Εγγλέζου Καρολίνα (Α΄ Λυκείου)
  • Αναστασάς Παναγιώτης (Γ΄ Λυκείου)