Με κάθε επισημότητα αλλά και τήρηση των προβλεπομένων μέτρων ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2021-22.

Ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στον αύλειο χώρο του Βενετοκλείου με κάθε επισημότητα, αλλά και σύμφωνα με τα προβλεπόμενα υγειονομικά πρωτόκολλα για την πρόληψη της διασποράς του κορονοϊού. Την τελετή παρακολούθησε περιορισμένος αριθμός εκπροσώπων των μαθητών και των εκπαιδευτικών, ενώ της δοξολογίας χωροστάτησε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Ρόδου κ.κ. Κύριλλος. Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Ρόδου κ. Α. Καμπουράκης, ο προϊστάμενος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσου κ. Ι. Παπαδομαρκάκης καθώς και εκπρόσωποι του Περιφερειάρχη Νοτίου Αιγαίου και του Συλλόγου Αποφοίτων Βενετοκλείου.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους!