Με επισημότητα πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2022-23.

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους .

Στον προαύλιο χώρο του σχολείου πραγματοποιήθηκε με κάθε επισημότητα η τελετή αγιασμού. Της δοξολογίας χωροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ρόδου κ.κ. Κύριλλος, ενώ την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους ο Αντιπεριφεριάρχης κ. Κωνσταντίνος Χρυσοχοϊδης, ο Αντιδήμαρχος κ. Στράτος Καρίκης, ο Αντιδήμαρχος Θανάσης Βυρίνης. Παρέστησαν επίσης ο προϊστάμενος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσου κ. Ιωάννης Παπαδομαρκάκης, η Περιφερειακή σύμβουλος Νατάσα Βενετοκλή, ο Περιφερειακός σύμβουλος Χαράλαμπος Κόκκινος, όπως και οι Διευθυντές των σχολείων Βασίλειος Ζήκας, Ελισάβετ Μαυρουδή, Κωνσταντίνος Κωσταλίας και ο επερχόμενος Διευθυντής του 3ου Γυμνασίου Ρόδου Βασίλειος Καλαποδάκης.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους!