Ετήσιο Μνημόσυνο των Ευεργετών – ιδρυτών του Βενετοκλείου Δημητρίου καί Μίνωος Βενετοκλή

Το σχολείο μας συμμετείχε στό ετήσιο μνημόσυνο των Ευεργετών – ιδρυτών του Βενετοκλείου Δημητρίου καί Μίνωος Βενετοκλή που πραγματοποιήθηκε στις 11 Νοεμβρίου στο ναό του Αγίου Δημητρίου (που χτίστηκε από τους ίδιους).Παραβρέθηκαν οι θρησκευτικές, πολιτικές και αυτοδιοικητικές αρχές του τόπου καθώς και εκπρόσωποι των μαθητών/τριών με τους σημαιοφόρους και οι διευθύνσεις των σχολείων.
Στο τέλος της δοξολογίας πραγματοποιήθηκε ομιλία από τον υποδιευθυντή του σχολείου μας κ. Πέτρο Παραγυιό για τη ζωή και το έργο των ευεργετών.Επίσης κατατέθηκαν στεφάνια στο μνημείο τους απο αντιπροσωπεία των μαθητών μας.