Βράβευση Βενετοκλείου 1ου ΓΕΛ Ρόδου στο πλαίσιο του προγράμματος “Η μεγάλη στιγμή για την Παιδεία” της τράπεζας Eurobank

Στο πλαίσιο του Προγράμματος «Η Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία», βραβεύτηκε το ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ  στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, στις 2 Δεκεμβρίου 2019, ως το σχολείο από το οποίο αποφοίτησε ο μαθητής με τον μεγαλύτερο βαθμό πρόσβασης στο νομό Δωδεκανήσου  το σχολικό έτος 2018-19.

Ο μαθητής με τον μεγαλύτερο βαθμό πρόσβασης ήταν ο Δημήτριος Ζήσης, που εισήχθη στη Σχολή Ικάρων.

Στη βράβευση, μετά από πρόσκληση, το σχολείο εκπροσώπησε ο διευθυντής  κ. Βασίλειος Ζήκας.

Το πρόγραμμα «Η Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία», πραγματοποιείται από την τράπεζα Eurobank τα τελευταία 17 χρόνια και αφορά βραβεύσεις αριστούχων μαθητών και σχολείων.

Ο Διευθυντής του σχολείου μας κ. Β. Ζήκας στην τελετή βράβευσης.