Πανελλήνιος μαθητικός διαγωνισμός «HACKATHONATHENS 2021- SELMA» (σχ. έτος 2020-21)

O Πανελλήνιος μαθητικός διαγωνισμός «HACKATHONATHENS 2021- SELMA» διοργανώνεται από τη Μονάδα Εφηβικής Υγείας Β΄Παιδιατρικής Κλινικής του Πανεπιστημίου Αθηνών του Νοσοκομείου Παίδων «Π.& Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ» και απευθύνεται σε μαθητές/τριες Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όλης της χώρας.

Ο διαγωνισμός έχει ως θέμα του την υποβολή προτάσεων των μαθητών μέσω της τεχνολογίας για την αντιμετώπιση της διαδικτυακής βίας και της ρητορικής του μίσους.

Οι δημιουργίες θα γίνονται δεκτές έως την 27η Ιανουαρίου 2020 στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@youth-msc.gr.

Δείτε όλες τις λεπτομέρειες στην προκήρυξη του διαγωνισμού.

Δείτε την έγκριση του διαγωνισμού από το Υπουργείο Παιδείας.

Διαβάστε σχετικά με το πρόγραμμα SELMA κατά της διαδικτυακής βίας και της ρητορικής του μίσους.